Obľúbená Jadranská zmrzlina Dubrovník zo Stupavy oznamuje občanom, že otvorila v Plaveckom Štvrtku v budove COOP Jednota svoju pobočku. Otvorené je od pondelka do nedele od 9,00 do 20,00 hod.

Žiadame občanov, ktorí sú v cestovateľskej a dobrovoľnej karanténe, aby túto skutočnosť oznámili telefonicky alebo e-mailom na Obecný úrad v Zohore.

Obecný úrad oznamuje občanom, že od pondelka 25. mája prechádza na štandardné úradné hodiny.

Oznamujeme občanom, že vydávanie platobných výmerov na daň z nehnuteľnosti a daň za psa, poštových poukážok na poplatok za komunálny odpad a cintorínsky poplatok sa presúva na koniec leta.

Starosta obce Zohor v zmysle zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia vyzýva na vykonanie celoplošnej jarnej deratizácie (regulácie živočíšnych škodcov) do 31. mája 2020 na území obce Zohor a to nasledovne:

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby vykonajú deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov a skládok odpadov. Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby deratizáciu uskutočnia prostredníctvom oprávnených firiem disponujúcich odbornou spôsobilosťou na vykonávanie činnosti: regulácia živočíšnych škodcov prípravkami určenými na profesionálne použitie.

Fyzické osoby – občania vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie. Fyzické osoby - občania deratizáciu môžu vykonať aj svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami v malospotrebiteľských baleniach, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

Zároveň vyzývame podnikateľské subjekty, aby po vykonaní preventívnej deratizácie doručili na Obecný úrad kópiu protokolu o výkone týchto prác alebo iný vierohodný doklad.

Vážení občania, na stránke obce sa môžete zaregistrovať a počúvať hlásenia obecného rozhlasu vo svojom mobilnom telefóne a počítači. Návod ako si nainštalovať hlásenia rozhlasu do svojho mobilného telefónu a počítača nájdete na hlavnej stránke obecného úradu v Zohore.