Žiadame občanov, ktorí sú v cestovateľskej a dobrovoľnej karanténe, aby túto skutočnosť oznámili telefonicky alebo e-mailom na Obecný úrad v Zohore.

Upozorňujeme občanov, že aj naďalej platí povinnosť nosiť rúška na verejných priestranstvách a zákaz zhromažďovania sa.

Stavebný úrad bude v utorok 5. mája 2020 zatvorený.

Oznamuje občanom, že od 4. mája budú na Obecnom úrade v Zohore úradné hodiny nasledovné:

Pondelok, Utorok, Streda od 7,30 do 11,30 hod

Štvrtok od 12,30 do 15,30 hod

Piatok 7,30 do 11,30 hod

Riaditeľka Materskej školy oznamuje, že Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materskej škole na školský rok 2020/2021 bude prijímať elektronicky od 4. do 7. mája 2020 alebo vypísaním a vhodením do poštovej schránky Materskej školy na bránke pri vstupe do areálu Materskej školy 4. mája od 13:00 hod. do 16:00 hod. Žiadame všetkých, aby dodržiavali hygienické opatrenia – vstupovali len po jednom, odstup v rade min. 2 metre, v rúškach a s vlastným perom.

Prosíme o použitie aktuálnej žiadosti, ktorá je uverejnená na internetovej stránke www.mszohor.sk. Nájdete tu všetky potrebné informácie o zápise detí do materskej školy.

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí.

Oznamujeme občanom, že vydávanie platobných výmerov na daň z nehnuteľnosti a daň za psa, poštových poukážok na poplatok za komunálny odpad a cintorínsky poplatok sa presúva na koniec leta.

Občania, ktorí majú záujem o ochranné rúška a nevedeli si ich doteraz zabezpečiť, nech sa nahlásia na tel. čísle 02/65961120, 02/65961122. Nahláseným občanom sa budú ochranné rúška priebežne roznášať do schránok.

Starosta obce Zohor v zmysle zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia vyzýva na vykonanie celoplošnej jarnej deratizácie (regulácie živočíšnej škodcov) do 31. mája 2020 na území obce Zohor a to nasledovne:

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby vykonajú deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov a skládok odpadov.

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby deratizáciu uskutočnia prostredníctvom oprávnených firiem disponujúcich odbornou spôsobilosťou na vykonávanie činnosti: regulácia živočíšnych škodcov prípravkami určenými na profesionálne použitie.

Fyzické osoby – občania vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie. Fyzické osoby - občania deratizáciu môžu vykonať aj svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami v malospotrebiteľských baleniach, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

Zároveň vyzývame podnikateľské subjekty, aby po vykonaní preventívnej deratizácie doručili na Obecný úrad kópiu protokolu o výkone týchto prác alebo iný vierohodný doklad.