UPOZORNENIE

Úprava stránkových hodín na ODI ORPZ v Malackách a OD OPP ORPZ v Malackách a úprava rozsahu vykonávaných úkonov z dôvodu COVID-19

Od dňa 01.04.2020 je rozsah stránkových hodín:

Pondelok ,Útorok, Štvrtok, Piatok-08.00 – 11.00 hod.

Streda-13.00 – 16.00 hod.

Rozsah úkonov:

1. Nebudú sa prijímať žiadosti o vydanie občianskeho preukazu pre deti do 15 rokov;
  2. Žiadosti o vydanie občianskeho preukazu sa budú prijímať len v prípade skončenia platnosti maximálne dva mesiace pred uplynutím platnosti alebo ktorých časová platnosť skončila alebo pri nahlásení straty alebo odcudzenia;
  3. Z dôvodu výmeny občianskeho preukazu bez elektronického čipu za občiansky preukaz s elektronickým čipom,
  4. Odblokovanie, resp. zmenu bezpečnostného osobného kódu (BOK) na vydaných občianskych preukazoch,
  5. Žiadosti o vydanie vodičského preukazu sa budú prijímať len po nadobudnutí vodičského oprávnenia, pri uplynutí časovej platnosti vodičského preukazu a pri nahlásení straty alebo odcudzenia dokladu;
  6. Žiadosti o vydanie cestovného pasu sa budú prijímať len na základe žiadosti o urýchlené vydanie do dvoch pracovných dní;
  7. Nebude vykonávaná aktivácia certifikátov pre vytvorenie kvalifikovaného elektronického podpisu – občan má možnosť vykonať aktiváciu prostredníctvom elektronickej služby na to zriadenej;
  8. Vykonávanie skúšok odbornej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo, vydávanie       zbrojných preukazov, zbrojných sprievodných listov, nákupných povolení je pozastavené.
  9. Na úseku dopravných evidencií budú vybavovaní len občania, ktorí boli objednaní online prostredníctvom elektronickej služby

Informácia: Vážení občania v maximálnej miere vykonávajte úkony využitím elektronických služieb, ktoré nájdete:

Občania, ktorí nemáte občiansky preukaz s elektronickým čipom vyžitie elektronickú službu objednania sa na konkrétny čas.

Predajňa Mäso - údeniny Vám oznamuje, že je presťahovaná. Nájdete ju na Námestí Mládeže 3 (vedľa bývalej večierky). Zároveň oznamuje dočasné otváracie hodiny a to nasledovne: utorok až piatok od 8,00 hod do 11,00 hod a od 16,00 hod do 18,30 hod. a v sobotu od 8,00 hod do 11,30 hod.

Žiadame zákazníkov, aby vstupovali do predajne s ochranou tváre (rúško, šál a pod.) a s ochrannými rukavicami.

Vínotéka Zohor robí rozvoz vína domov od pondelka do piatka v čase od 16,00 hod. do 19,00 hod. Objednávky prijímajú na tel.č. 0918 614 837.

V týždni od 6.4.(pondelok)do 9.4.(štvrtok)bude predajňa Vínotéka predávať víno cez okienko v čase od 16,00 hod do 19:00 hod.

Obec Zohor oznamuje samostatne žijúcim seniorom starším ako 65 rokov, ktorí nemajú nikoho, kto by im zabezpečil nákup základných potravín a liekov, aby využili možnosť nákupu a dovozu potravín prostredníctvom obce. Zoznam potravín môžete nahlasovať od pondelka do štvrtka od 9,30 do 11,30 na telefónnych číslach 02/65961 120, 02/65961 122 alebo 0940 610 731, alebo e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Dodanie nákupu bude prebiehať vždy v utorok a v piatok po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Vážení spoluobčania,

ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, ktorí prispeli materiálom a prácou na výrobu a distribúciu ochranných rúšok. S ohľadom na bezpečnosť bude ďalšia distribúcia ochranných rúšok občanom prebiehať nasledovným spôsobom: Všetkým občanom, ktorí majú záujem o ochranné rúška a nevedeli si ich doteraz zabezpečiť, nech sa nahlásia na tel. čísle 02/65961120, 02/65961122. Nahláseným občanom sa budú ochranné rúška priebežne roznášať do schránok.

Žiadame občanov, ktorí sú v cestovateľskej a dobrovoľnej karanténe, aby túto  skutočnosť oznámili telefonicky alebo e-mailom na Obecný úrad v Zohore.

Doktorka Slobodová prosí svojich pacientov, ktorí potrebujú lieky, alebo lístok na peniaze, aby nechodili do ambulancie, ale len zatelefonovali na telefónne číslo 02/659 61 205. Ošetrujú sa len akútne stavy.

Zberný dvor FCC Zohor oznamuje občanom, že minimálne do Veľkej noci bude pre občanov zatvorený.

Vláda SR a Úrad verejného zdravotníctva SR vyzýva najviac ohrozenú časť obyvateľstva seniorov, aby pre riziko ochorenia COVID-19 vychádzali zo svojho domu či bytu len v nevyhnutých prípadoch. Štát zároveň odporúča, aby ak je to možné požiadali o pomoc iných, minimalizovali resp. úplne obmedzili sociálny kontakt s druhými ľuďmi, a to aj s rodinnými príslušníkmi.

Ďalej  všetkým osobám sa zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, to znamená povinnosť nosiť rúška, šály, šatky, respirátory.

Ďalšie vydané opatrenia Úradu verejného zdravotníctva:

Pre pohyb osôb nad 65 rokov v obchodoch je vyčlenený čas medzi 9,00 a 12,00 hodinou.

Ak stojíte v rade, treba dodržiavať minimálne dvojmetrový rozostup.

V nedeľu budú obchody zatvorené.

Zubná ambulancia v Zohore oznamuje občanom, že ordinuje v dňoch pondelok, utorok, štvrtok a piatok iba telefonicky objednaných, registrovaných pacientov v skrátenej ordinačnej dobe od 8,00 hod do 12,00 hod.

Oznamujeme občanom, že od štvrtka 2. apríla do utorka 7. apríla 2020 budú za požiarnou zbrojnicou pristavené kontajnery na ZBER OBJEMNÉHO ODPADU

Medzi objemový odpad patria také veci čo sa nezmestia do popolnice a sú to:

-   kreslá, sedačky

-   staré postele, nábytok

-   koberce, dvere

-   podlahoviny a iný podobný odpad

Žiadame občanov, aby dávali do kontajnerov LEN OBJEMNÝ ODPAD a NIE STAVEBNÝ, alebo BIO odpad!!! Kontajnery sú monitorované kamerovým systémom. Tiež je prísny zákaz ukladať do týchto kontajnerov pneumatiky z osobných a nákladných áut!!!

Žiadame občanov aby sa pred kontajnermi neskupinkovali, pristupovali  k nim samostatne, ak tak dodržiavali dvojmetvrový rozostup v rade.