Vláda SR a Úrad verejného zdravotníctva SR vyzýva najviac ohrozenú časť obyvateľstva seniorov, aby pre riziko ochorenia COVID-19 vychádzali zo svojho domu či bytu len v nevyhnutých prípadoch. Štát zároveň odporúča, aby ak je to možné požiadali o pomoc iných, minimalizovali resp. úplne obmedzili sociálny kontakt s druhými ľuďmi, a to aj s rodinnými príslušníkmi.

Ďalej  všetkým osobám sa zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, to znamená povinnosť nosiť rúška, šály, šatky, respirátory.

Ďalšie vydané opatrenia Úradu verejného zdravotníctva:

Pre pohyb osôb nad 65 rokov v obchodoch je vyčlenený čas medzi 9,00 a 12,00 hodinou.

Ak stojíte v rade, treba dodržiavať minimálne dvojmetrový rozostup.

V nedeľu budú obchody zatvorené.

Obec Zohor oznamuje samostatne žijúcim seniorom starším ako 65 rokov, ktorí nemajú nikoho, kto by im zabezpečil nákup základných potravín a liekov, aby využili možnosť nákupu a dovozu potravín prostredníctvom obce. Zoznam potravín môžete nahlasovať od pondelka do piatka od 9,30 do 11,30 na telefónnych číslach 02/65961 120, 02/65961 122 alebo 0940 610 731, alebo e-mailom na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Dodanie nákupu bude prebiehať vždy v utorok a v piatok po predchádzajúcom telefonickom dohovore.

Žiadame občanov, ktorí sú v cestovateľskej a dobrovoľnej karanténe, aby túto  skutočnosť oznámili telefonicky alebo e-mailom na Obecný úrad v Zohore.

Doktorka Slobodová prosí svojich pacientov, ktorí potrebujú lieky, alebo lístok na peniaze, aby nechodili do ambulancie, ale len zatelefonovali na telefónne číslo 02/659 61 205. Ošetrujú sa len akútne stavy.

Zubná ambulancia doktorka Sobolíková oznamuje občanom, že až do odvolania ošetruje len akútne prípady, a to len za podmienky, že pacient nebol v kontakte s COVID-19 a nie je v karanténe. Na akútne ošetrenie je potrebné nahlásiť sa vopred telefonicky. Nových pacientov do odvolania neprijíma.

Zberný dvor FCC Zohor oznamuje občanom, že minimálne do Veľkej noci bude pre občanov zatvorený.

Obchod mäso-údeniny na Obchodnej ulici berie objednávky na údené mäso (karé, krkovička, stehno) k Veľkej noci. Bližšie informácie na tel. č.: 0911 636 737, alebo osobne v predajni na Obchodnej 1.

Zároveň predajňa ponúka dovoz objednaného tovaru priamo k vám domov, hlavne seniorom. Bližšie informácie na tel. č.: 0911 636 737.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Oznamujeme občanom, že od dnešného dňa obecná polícia občanom medzi 45 a 50 rokov postupne roznáša do poštových schránok textilné rúška. Doporučujeme pred prvým použitím rúško prežehliť.