Miestna ľudová knižnica oznamuje občanom, že od stredy 9. do piatka 11. októbra bude zatvorená.

Doktorka Slobodová oznamuje občanom, že vo štvrtok a v piatok 10. a 11. októbra nebude ordinovať. Zastupovať bude doktor Nenovský vo štvrtok od 10,00 do 14,00 hod v Lábe, v piatok od 7,00 do 12,00 hod v Plaveckom Štvrtku.

Zubná ambulancia doktorka Sobolíková oznamuje, že v piatok 11. októbra nebude ordinovať. Zastupovať bude zubná ambulancia EMIDENT s.r.o. na Učiteľskej ulici č. 20 v Bratislave, v čase od 8:00 hod. do 10:00 hod, alebo v poobedných hodinách Pohotovosť na Drieňovej 38 v Bratislave.

Oznamujeme občanom, že v piatok 11. októbra  2019 od 12,00 hod do 15,00 hod a v sobotu 12. októbra 2019 od 8,00 hod do 11,30 hod sa za požiarnou zbrojnicou uskutoční ZBER ELEKTRO ODPADU

Zbierať sa budú vyradené: práčky, žehličky, chladničky, elektrické ventilátory, sporáky, mikrovlnné rúry, televízory, rádia, počítače, tlačiarne a iný elektro odpad.

Srdečne pozývame všetky deti a ich rodičov na BUČOVÉ SLÁVNOSTI, ktoré sa budú konať pod záštitou pána starostu v sobotu 12. októbra v kultúrnom dome v Zohore. Súťažné kategórie:

-          Najlepší tekvicový koláč (sladký, slaný) minimálne 10 kusov + recept

-          Najkrajšie vyrezávaná buča

-          Najväčšie bučové jadierko – minimálne 5 kusov

-          Atypická zelenina a ovocie – minimálne 3 kusy

-          Najväčšia buča

Program:

10,00 – 12,00 hod tvorivé dielne v spolupráci s Materským centrom Motýlik

14,30 – 16,00 hod odovzdávanie exponátov

16,00 hod hlavný program (maľovanie na tvár, súťaže, lampiónový sprievod, vyhodnotenie súťažných kategórií a prekvapenie)

Za odovzdané dielo dostane každé dieťa lampión a odmenu. Na dobrú náladu bude hrať detská hudobná skupina Vega. O občerstvenie bude postarané.

Miestna organizácia Slovenského červeného kríža Zohor, pozýva darcov krvi a ostatných občanov, ktorí chcú a môžu pomôcť pri záchrane ľudských životov na odber krvi ,ktorý sa uskutoční v piatok 18. 10. 2019 od 8:00 hod. v kultúrnom dome v Zohore.

Kultúrna komisia obce Láb Vás pozýva na oslavu 90. výročia OŠK Láb, ktorá sa uskutoční v sobotu 12. októbra od 9:30 rána do 19:00 s bohatým športovým programom. Medzi špeciálnych hostí osláv patrí zápas Starých pánov Lábu so starými pánmi ŠK Slovan Bratislava na čele s Robertom Vittekom. Zápas sa odohrá o 12:30 h. Od 15:30 zahrajú OŠK Láb derby s TJ Jakubov. Moderátor podujatia bude Ľuboš Hlavena z RTVS a vstup je zdarma. Všetci ste vítaní.

Starosta obce Zohor v zmysle zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia vyzýva na vykonanie celoplošnej jesennej deratizácie (regulácie živočíšnej škodcov)

od 01. októbra 2019 do 30. novembra 2019 na území obce Zohor a to nasledovne:

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby vykonajú deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov a  skládok odpadov.

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby deratizáciu uskutočnia prostredníctvom oprávnených firiem disponujúcich odbornou spôsobilosťou na vykonávanie činnosti: regulácia živočíšnych škodcov prípravkami určenými na profesionálne použitie.

Fyzické osoby – občania vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie.

Fyzické osoby - občania deratizáciu môžu vykonať aj svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami v malospotrebiteľských baleniach, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

Zároveň vyzývame podnikateľské subjekty, aby po vykonaní preventívnej deratizácie doručili na Obecný úrad kópiu protokolu o výkone týchto prác alebo iný vierohodný doklad.