Potraviny HRÁŠOK oznamujú, že budú v utorok 8. októbra zatvorené.

Oznamujeme občanom, že v piatok 11. októbra 2019 od 12,00 hod do 15,00 hod a v sobotu 12. októbra 2019 od 8,00 hod do 11,30 hod sa za požiarnou zbrojnicou uskutoční ZBER ELEKTRO ODPADU

Zbierať sa budú vyradené: práčky, žehličky, chladničky, elektrické ventilátory, sporáky, mikrovlnné rúry, televízory, rádia, počítače, tlačiarne a iný elektro odpad.

Srdečne pozývame všetky deti a ich rodičov na BUČOVÉ SLÁVNOSTI, ktoré sa budú konať pod záštitou pána starostu v sobotu 12. októbra v kultúrnom dome v Zohore. Súťažné kategórie:

-        Najlepší tekvicový koláč (sladký, slaný) minimálne 10 kusov + recept

-          Najkrajšie vyrezávaná buča

-          Najväčšie bučové jadierko – minimálne 5 kusov

-          Atypická zelenina a ovocie – minimálne 3 kusy

-          Najväčšia buča

Program:

10,00 – 12,00 hod tvorivé dielne v spolupráci s Materským centrom Motýlik

14,30 – 16,00 hod odovzdávanie exponátov

16,00 hod hlavný program (maľovanie na tvár, súťaže, lampiónový sprievod, vyhodnotenie súťažných kategórií a prekvapenie)

Za odovzdané dielo dostane každé dieťa lampión a odmenu. Na dobrú náladu bude hrať detská hudobná skupina Vega. O občerstvenie bude postarané.

Miestny spolok Slovenského červeného kríža v spolupráci s Obecným úradom v Zohore vás srdečne pozýva na odber krvi v piatok 18. októbra od 8,00 do 10,30 hod v kultúrnom dome v Zohore. Pre všetkých darcov je pripravené občerstvenie.

Starosta obce Zohor v zmysle zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia vyzýva na vykonanie celoplošnej jesennej deratizácie (regulácie živočíšnej škodcov)

od 01. októbra 2019 do 30. novembra 2019 na území obce Zohor a to nasledovne:

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby vykonajú deratizáciu v ich alebo nimi spravovaných objektoch, kanalizačných a kolektorových rozvodoch a areáloch určených na podnikanie a bývanie, vrátane objektov školských, zdravotníckych, športovo-rekreačných, telovýchovných a kultúrnych zariadení, zariadení sociálnych služieb, bytových a polyfunkčných domov, administratívnych budov, skladov a  skládok odpadov.

Fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby deratizáciu uskutočnia prostredníctvom oprávnených firiem disponujúcich odbornou spôsobilosťou na vykonávanie činnosti: regulácia živočíšnych škodcov prípravkami určenými na profesionálne použitie.

Fyzické osoby – občania vykonajú deratizáciu na pozemkoch a v objektoch využívaných na chov hospodárskych zvierat a v prípade známok výskytu hlodavcov aj v pivničných a prízemných priestoroch rodinných domov a objektov určených na bývanie.

Fyzické osoby - občania deratizáciu môžu vykonať aj svojpomocne v obchodnej sieti dostupnými biocídnymi prípravkami v malospotrebiteľských baleniach, ktoré sú určené a schválené na predmetný účel.

Zároveň vyzývame podnikateľské subjekty, aby po vykonaní preventívnej deratizácie doručili na Obecný úrad kópiu protokolu o výkone týchto prác alebo iný vierohodný doklad.

Firma REBAUMAN spol. s r.o. hľadá maliarov do Rakúskana živnosť 19 eur/hodina (200 hodín = približne 3.800 eur/mesiac) a skupiny po dvoch s autom, nemčina alebo angličtina komunikatívne, nástup ihneď alebo podľa dohody, práca i v zime.

Pokiaľ máte záujem zašlite životopis za celú skupinu v 1 e-maily na  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a do správy uveďte profesiu o akú sa uchádzate, úroveň jazyka, či máte auto, prípadne vodičský preukaz, dátum možného nástupu, telefón. Bližšie informácie na tel.č.: 0949 466 480.