Na základe zákona SNR Č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva starosta obce zasadnutie Obecného zastupitel'stva (OZ) v Zohore, ktoré sa bude konať dňa 23. júna 2017 (t. j. v piatok) o 8.00 hod. na Obecnom úrade v Zohore.

Program zasadnutia OZ:

1. Otvorenie;

2. Vol'ba pracovných komisií (overovatelia, návrhová, zapisovatel');

3. Návrh plánu kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra na II. polrok 2017;

4. Správa komisie kultúrnej;

5. Správa komisie finančnej:

6. Správa komisie výstavby, ŽP a ÚP;

7. Správa náčelníka obecnej polície;

8. Rôzne;

9. Záver.

Obec Marianka Vás srdečne pozýva na MARIATÁLFEST – festival dobrej hudby a zábavy, ktorý sa bude konať v 23. a 24. júna 2017 v Marianke. Viac informácií na stránke obce Marianka. http://www.marianka.sk/som-turista/mariatal/mariatalfest-2017-24-juna-2017.html

Občianske združenie ROCONABA Vás pozýva na 3. ročník HOKEJBALOVÉHO TURNAJA MLADŠÍCH ŽIAKOV o pohár richtára Obce Zohor, ktorý sa uskutoční v sobotu 24. júna 2017 od 9,00 hodiny na hokejbalovom ihrisku v Zohore. Vyhlásenie výsledkov je o 16,00 hodine. Turnaja sa zúčastnia tímy: HBK Roconaba Zohor, HK36 Skalica, HBT Slovan, HBK Medokýš Martin, IEPURII Devínska Nová Ves.

Výbor okresnej organizácie Slovenský rybársky zväz Zohor, Vás pozýva na RYBÁRSKY DEŇ DETÍ, ktorý sa uskutoční 25. júna 2017 od 8,00 do 12,00 hodiny na Lábskom jazere. Všetky deti sú vítané. O občerstvenie je postarané.

Deti z materskej školy v Zohore - z výtvarnej dielne Materinka, Vás srdečne pozývajú na výstavu – prehliadku detskej výtvarnej tvorivosti, pod názvom Biely balónik, ktorá sa bude konať v pondelok 26. júna 2017 od 16,00 do 19,00 hodiny vo vestibule kultúrneho domu v Zohore. Výstava bude otvorená aj 27. júna 2017 od 8,00 do 14,00 hodiny. Všetci ste srdečne vítaní!

Prosíme ľudí, ktorí si ešte neboli prevziať výmer za dom alebo byt, tiež šek za komunálny odpad a psa, aby si to prišli prevziať do 30. júna na obecný úrad.

Pošta v Zohore prijme doručovateľku na zástup počas letných prázdnin. Viac informácií na pošte v Zohore alebo na telefónnom čísle 02/659 61 101.

Prijmeme do zamestnania pracovníkov na manuálnu prácu, v priemyselných parkoch, na trvalý pracovný pomer, prípadne na privyrobenie si len počas víkendov. Viac informácií na telefónnom čísle 0905 535 215.

Spoločnosť IDH Slovakia s.r.o. Zohor hľadá pracovníkov na pozíciu pomocný zámočník. Predpokladom sú skúsenosti v oblasti jednoduchej montáže a zámočníckych prác. Dohoda o vykonaní práce počas letných mesiacov. Podmienka min. vek 18 rokov. Záujemci sa môžu prihlásiť alebo informovať na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ v Stupave hľadá opatrovateľky na trvalý pracovný pomer. Termín nástupu dohodou. Všetky informácie získate na telefónnom čísle: 0903 466 780, prípadne osobne v zariadení.

Vážení občania, mesiac jún je už tradične mesiacom poľovníctva a ochrany prírody, časom kladenia mláďat. Ohľad na rodiacu sa generáciu by sme mali brať všetci. Nielen poľovníci, rybári, turisti ale aj všetci občania. Zohorskí poľovníci žiadajú občanov, aby pri návšteve prírody a lesa nerobili zbytočný krik, aby chodili len po chodníkoch a cestách. Na motorových vozidlách jazdili len po verejných komunikáciách a nie lúkach a lesných porastoch. Nájdenú mladú zver je zakázané brať domov a doma ju chovať. Je zakázané nechať voľne pobehovať psov od dediny ďalej ako 200 metrov. Psy, ktorí voľne pobehujú robia veľké škody na mláďatách zveri. Učme sa prírodu poznávať a rozumieť jej. Staňme sa jej priateľom a ochrancom. Tešme sa z prírodných krás a neničme ich.

Vážení občania, v spojitosti s jarným obdobím nastáva čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v prírodnom prostredí. Preto Hasičský a záchranný zbor apeluje na všetkých občanov, aby v záujme zníženia požiarovosti a predchádzaniu požiarov v súlade so zákonom o ochrane pred požiarmi dôsledne dodržiavali zákaz :

-   vypaľovania suchej  trávy, porastov kríkov stromov a spaľovania odpadov,

-   fajčenia a používania otvoreného ohňa na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru,

-   zakladania ohňa v prírode, na poľnohospodárskych pasienkoch a pozemkoch, v lesoch a v ich blízkosti,

-   zakladania ohňa v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

V prípade zistenia porušenia ustanovení § 14 zákona o ochrane pred požiarmi upozorňujeme, že okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru, môže fyzickej osobe uložiť v blokovom konaní pokutu do výšky 100 € a v priestupkovom konaní až do výšky 331 €.

Na zakladenie ohňov v prírode je potrebné využívať priestory na to určené, napríklad vybudované ohniská. V žiadnom prípade nezakladať oheň priamo v lese a v ochrannom pásme, čo je 50 m od hranice lesného pozemku.

Veríme, že svojím zodpovedným konaním prispejete k zamedzeniu vzniku požiarov a tým aj k zníženiu škôd na lesných a poľných porastoch.

Za porozumenie ďakujú príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách.

Strešné centrum TCHIMO, Záhorská Bystrica  Vás pozýva do klampiarskej dielne, kde je pre Vás denne k dispozícií 4 metrová ohýbačka so zvitkami plechov vo všetkých štandardných farbách. Ponuku sme rozšírili aj o výrobu parapetov. Hitom leta sú strešné okná VELUX a zatemňujúce doplnky VELUX v najnižších cenách na trhu a najľahšia škridla NELSKAMP vhodná na rekonštrukcie striech. Vaše strešné centrum Tchimo, Záhorská Bystrica