V priebehu tohto týždňa Vás vo vašich domácnostiach navštívia zamestnanci revíznej a servisnej spoločnosti, za účelom revízneho auditu všetkých plynových zariadení. Podľa zákona by každá domácnosť mala mať revíziu v intervale každé 3 roky.

Prosíme ľudí, ktorí si ešte neboli prevziať výmer za dom alebo byt, tiež šek za komunálny odpad a psa, aby si to prišli prevziať do 23. júna 2017 na obecný úrad.

Na základe zákona SNR Č. 369/90 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva starosta obce zasadnutie Obecného zastupitel'stva (OZ) v Zohore, ktoré sa bude konať dňa 23. júna 2017 (t. j. v piatok) o 8.00 hod. na Obecnom úrade v Zohore.

Program zasadnutia OZ:

1. Otvorenie;

2. Vol'ba pracovných komisií (overovatelia, návrhová, zapisovatel');

3. Návrh plánu kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra na II. polrok 2017;

4. Správa komisie kultúrnej;

5. Správa komisie finančnej:

6. Správa komisie výstavby, ŽP a ÚP;

7. Správa náčelníka obecnej polície;

8. Rôzne;

9. Záver.

Obec Marianka Vás srdečne pozýva na MARIATÁLFEST 2017 – festival dobrej hudby a zábavy, ktorý sa bude konať  23. a 24. júna 2017 v Marianke. Viac informácií na stránke obce Marianka. http://www.marianka.sk/som-turista/mariatal/mariatalfest-2017-24-juna-2017.html

Vážení občania, mesiac jún je už tradične mesiacom poľovníctva a ochrany prírody, časom kladenia mláďat. Ohľad na rodiacu sa generáciu by sme mali brať všetci. Nielen poľovníci, rybári, turisti ale aj všetci občania. Zohorskí poľovníci žiadajú občanov, aby pri návšteve prírody a lesa nerobili zbytočný krik, aby chodili len po chodníkoch a cestách. Na motorových vozidlách jazdili len po verejných komunikáciách a nie lúkach a lesných porastoch. Nájdenú mladú zver je zakázané brať domov a doma ju chovať. Je zakázané nechať voľne pobehovať psov od dediny ďalej ako 200 metrov. Psy, ktorí voľne pobehujú robia veľké škody na mláďatách zveri. Učme sa prírodu poznávať a rozumieť jej. Staňme sa jej priateľom a ochrancom. Tešme sa z prírodných krás a neničme ich!

Vážení občania, v spojitosti s jarným obdobím nastáva čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v prírodnom prostredí. Preto Hasičský a záchranný zbor apeluje na všetkých občanov, aby v záujme zníženia požiarovosti a predchádzaniu požiarov v súlade so zákonom o ochrane pred požiarmi dôsledne dodržiavali zákaz:

-   vypaľovania suchej  trávy, porastov kríkov stromov a spaľovania odpadov,

-   fajčenia a používania otvoreného ohňa na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru,

-   zakladania ohňa v prírode, na poľnohospodárskych pasienkoch a pozemkoch, v lesoch a v ich blízkosti,

-   zakladania ohňa v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k jeho rozšíreniu.

V prípade zistenia porušenia ustanovení § 14 zákona o ochrane pred požiarmi upozorňujeme, že okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru, môže fyzickej osobe uložiť v blokovom konaní pokutu do výšky 100 € a v priestupkovom konaní až do výšky 331 €.

Na zakladenie ohňov v prírode je potrebné využívať priestory na to určené, napríklad vybudované ohniská. V žiadnom prípade nezakladať oheň priamo v lese a v ochrannom pásme, čo je 50 m od hranice lesného pozemku.

Veríme, že svojím zodpovedným konaním prispejete k zamedzeniu vzniku požiarov a tým aj k zníženiu škôd na lesných a poľných porastoch.

Za porozumenie ďakujú príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách.

Strešné centrum TCHIMO, Záhorská Bystrica  Vás pozýva do klampiarskej dielne, kde je pre Vás denne k dispozícií 4 metrová ohýbačka so zvitkami plechov vo všetkých štandardných farbách. Ponuku sme rozšírili aj o výrobu parapetov. Hitom leta sú strešné okná VELUX a zatemňujúce doplnky VELUX v najnižších cenách na trhu a najľahšia škridla NELSKAMP vhodná na rekonštrukcie striech. Vaše strešné centrum Tchimo, Záhorská Bystrica.

Prijmeme do zamestnania pracovníkov na manuálnu prácu, v priemyselných parkoch, na TPP prípadne na privyrobenie si len počas víkendov. Viac informácií na telefónnom čísle 0905 535 215.

Spoločnosť IDH Slovakia s.r.o. Zohor hľadá pracovníkov na pozíciu pomocný zámočník, predpokladom sú skúsenosti v oblasti jednoduchej montáže a zámočníckych prác. Dohoda o vykonaní práce počas letných mesiacov. Podmienka min. vek 18 rokov. Záujemci sa môžu  prihlásiť alebo informovať na mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov Kaštieľ v Stupave hľadá opatrovateľky na trvalý pracovný pomer. Termín nástupu dohodou. Všetky informácie získate na telefónnom čísle: 0903 466 780, prípadne osobne v zariadení.