Vyhľadávanie

Zohorský hlas

Fotogaléria

breviar

 

Milí čitatelia, dovoľte, aby sme Vás pozvali na premiéru novej divadelnej hry s názvom Breviár teciny Franciny. Je to tretí diel príbehu o našej dedine Zohor, ktorý priamo nadväzuje na predošlé dva diely: Hrachová poléfka a Svadební omáčka.

 

Čo vám ponúkame? V tejto hre sa dej odohráva podľa skutočných príbehov ľudí z roku 1944/45, ktorí na vlastnej koži prežili prechod frontu našou dedinou. Dotkli sme sa i lásky. Anička z predošlých dielov obraz obetavej lásky, Dora obraz falošnej lásky a napokon Francina, ktorá prichádza z Ameriky späť domov, je obrazom večnej lásky.

 
Hra plná emócii vznikala skoro deväť rokov a konečne uzrie svetlo sveta. Na plagáte je modlitebná knižka položená na lavici v našom kostole Sv. Margity Antiochijskej. Vedľa knižky vidieť zárez, ktorý podľa tradície urobil šrapnel pri ostreľovaní kostola. A presne v tomto okamihu sa začína aj náš príbeh.

 
Dej je popretkávaný obľúbenými ľudovými piesňami, ktoré vám naživo zaspievajú naše speváčky pod vedením Nelky Rohrerovej.

 
Veríme, že vás nová hra zaujme a prídete s nami prežiť tento príbeh. Nie o vojne sme chceli hrať, ale vzdať poctu všetkým, ktorí vo vojne padli a priniesli drahú obeť, aby sme sa my teraz, mohli mať dobre!

 
A na to sa nesmie nikdy zabudnúť!

 
Ak neviete čo je Breviár? Všetko sa dozviete premiéra už 7. októbra o 19.00 a druhá premiéra 8. októbra o 17.00

 
P.S.: Určite si pozrite na www.divadlosachor.sk a facebook.com/divadlosachor video upútavku, ktorú sme pre vás natočili ako malú ochutnávku.

 

Predaj knihy "Zohor"

Technické služby Zohor, spol. s r.o.

Návštevníci stránky

Práve tu je 268 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vytvoril / Designed by Data Online
preload obrazku navigacie preload obrazku navigacie preload obrazku navigacie preload obrazku navigacie